Zámek Jablonná nad Vltavou je památkově chráněný

Zámek Jablonná n/Vltavou - kulturní památka, reg. č. 10982/2-63

       Pohled na Zámek Jablonná První zmínka o Jablonné nad Vltavou pochází z roku 1318, kdy na místě dnešního zámku stávala vodní tvrz. Roku 1729 Jablonnou koupil hrabě Josef Jan Kinský, který dal objekt přestavět na barokní zámek.

        Zámek Jablonná nad Vltavou se nachází uprostřed 3,5 ha parku se dvěma rybníky v krásné krajině mezi Vltavou a Sázavou - nedaleko Slapské přehrady. 

         Významné rekonstrukce se zámek dočkal v roce 1873, kdy jej zakoupil pražský bankéř JUDr. Johann Schebek. Zámek byl upraven do neoklasicistní podoby. Nová neoklasicistní omítka, litinové sloupy a balkon s tepaným zábradlím a pozlacenými květy, to vše se dochovalo do současnosti a je kompletně zrekonstruováno. Park zdobí původní sochy od německého autora Möldnera, jehož díla jsou k vidění i v parku u známého areálu Golf Konopiště.

       Posledním majitelem zámku se stal ve 20. letech minulého století bankovní ředitel Dr. Rudolf Vodička. Za druhé světové války se tato část Středočeského kraje stala vojenským prostorem, který sloužil k manévrům jednotkám SS. Do objektu zámku Jablonná pak gestapo umístilo svůj archív.

       Od 60. let minulého století objekt patřil Národnímu výboru hlavního města Prahy, který zde zřídil domov důchodců. Po roce 1989 byl zámek navrácen potomkům Dr. Rudolfa Vodičky. V roce 2005 budovu koupila společnost Royal interier, která jej po rekonstrukci na podzim roku 2009 zpřístupnila veřejnosti a zasloužila se o to, že byl zámek vyjmut ze seznamu ohrožených kulturních památek. Při rekonstrukci byl kladen maximální důraz na zachování původního rázu objektu i přilehlého zámeckého parku.

        Průběh rekonstrukce, návrhy a realizace interiérů jsou dílem společnosti Royal interier, která na českém trhu působí již 24 let a je největší českou společností zabývající se návrhy a realizací klasických interiérů. Široká nabídka naší společnosti Vás zcela jistě uspokojí, budete-li chtít zařídit svou rezidenci, či pouze jediný pokoj. Návrhy zahrnují také štukovou výzdobu, nástěnné malby, tapety, závěsy, vitráže, záclony, koberce, obrazy, kovařské práce, porcelán a ostatní dopňky. Vybírat můžete z kolekcí těch nejprestižnějších značek, které se na světovém trhu nachází. Vše pro Vás bude navrženo a zrealizováno do posledního detailu!

       Royal interier v současnosti na zámku umístil ojedinělou evropskou expozici klasického nábytku a vybavení interiérů od renomovaných evropských firem, z nichž mnohé používají tradiční techniky výroby. Celý zámek je navržen a vybaven tak, aby sloužil k pohodlnému bydlení. Jednotlivé pokoje jsou zařízeny v určitém stylu a barvě. Zlacená štuková výzdoba, výmalba stropů a původní restaurované malby dotvoří atmosféru dávných časů. Unikátní skloubení původních barokních interiérů s novodobým klasickým mobiliářem navíc dokazuje, že v klasice se dá žít i v 21. století.

       Zámek Jablonná nad Vltavou je kulturní památkou České republiky a slouží jako turistický cíl pro návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí. Konají se zde pravidelné prohlídky s průvodcem a velmi oblíbené jsou také svatební obřady v romantickém prostředí barokního sálu, nebo v anglickém parku. Zámek Jablonná nad Vltavou je malým klenotem zdobící zdejší krajinu, za jehož poznáním se stojí vypravit!